[colbonews.co.il] "צעירים טיפסו על הגדרות, אז שלחו שוטר ש'יגרד' אותם משם"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
апр 2021 16 10:16

[colbonews.co.il] "צעירים טיפסו על הגדרות, אז שלחו שוטר ש'יגרד' אותם משם"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

אירועי יום העצמאות ברחבי הארץ, וגם בחיפה, הגיעו לסיומם אתמול (חמישי) בערב, ובכך הגיעה לסופה גם סאגת החגיגות בחיפה, שרבים בוודאי יעדיפו לשכוח. גם הנהלת העירייה.

הסערה סביב אירועי יום העצמאות כבר פרצה ביום חמישי שעבר, כאשר חברי ועדת הכספים התבקשו לאשר בדואר האלקטרוני, בתוך מספר שעות, סכום של 2.5 מיליון שקלים לטובת אירועי יום העצמאות. בקשתם של כמה חברים בוועדה לערוך דיון בטרם ההצבעה זכתה להתעלמות, וההצבעה עברה ברוב קולות. ביום שני השבוע, 48 שעות בלבד לפני פתיחת חגיגות יום העצמאות, נדרשה מועצת העיר לאשר את החלטת ועדת הכספים, וחילופי הדברים במליאה שברו שיאים חדשים. בין הטענות שהועלו: אופן קבלת ההחלטות בוועדת הכספים – בדואר אלקטרוני בתוך זמן קצר ובלא שהתקיים דיון; עלות האירועים ועלות שכרם של האמנים, וכן ההחלטה לקיים במות, כאשר רק אלפים בודדים יוכלו ליהנות מהן בשל הגבלות התו הירוק. בסופו של דיון אושר תקציב האירועים, והחגיגות יצאו לדרך.
שירי מימון במקום קירל, בדים על הגדרות
הסערה הגדולה ביותר במהלך השבוע שחלף הייתה קשורה להחלטה לרכוש את הופעתה של נועה קירל בסכום של כ-180 אלף שקל. הדבר עורר ביקורות נזעמות בעיקר מצד תושבים שקבלו על סכום העתק שמשולם לזמרת מכספי משלם המיסים, בשעה שקהל היעד שלה הוא קהל צעיר, שלא יוכל ליהנות כלל מהופעתה בשל הגבלות הקורונה. "האם עלינו ללכת לצפות בהופעה של קירל ולהשאיר את ילדינו בבית?", קבלו הורים. הדי הביקורת לא נפלו על אוזניים ערלות, ובדקה ה-90 החליטו בעירייה לבטל את הופעתה של קירל, ובמקומה בבמה בקרית חיים הופיעה שירי מימון.

Изображение

מתחם הבמה בבית העם. גדר מכוסה בבד (צילום: עמית בן מיכה)

אבל בכך לא תמה פארסת יום העצמאות בעיר. בעירייה לא הסתפקו השנה בתיחום הבמות בגדרות, כמקובל בכל שנה מטעמי ביטחון, הפעם החליט מי שהחליט לכסות הגדרות לכל אורכן גם בבדים. זה היה רק עניין של דקות עד שתושבים, שצילמו את הגדרות המכוסות בבד, העלו את התמונות לרשת החברתית. התגובות הקשות לא איחרו לבוא. בעירייה נימקו את הצעד בכך שהוא נעשה בהוראת המשטרה. לדברי גורמים בעירייה, זו הייתה אחת הדרישות שהמשטרה הציבה כתנאי לקבלת אישור לקיום האירועים. גם התמונות של ילדים ובני נוער, כשהם מטפסים על הגדרות בניסיון להציץ מבעד לגדר ולדלות בדל של הופעה, לא איחרו לבוא. ושוב. הרשת התמלאה בדברי ביקורת נוקבת כלפי עיריית חיפה.

מהמשטרה נמסר: "בשל הגבלות הקורונה האירוע בגן בית העם בקרית חיים גודר בגדר של 2 מטרים המכוסה בבד שלא מאפשר צפייה מעבר לגדר. הכניסה לאירוע התאפשרה בהצגת כרטיס שהודפס מראש, תו ירוק ותעודה מזהה".
עשרות בודדות בהופעה של אדם
גם האירועים עצמם לא היו חפים מתקלות ובעיות. להופעתו של הזמר אדם בבמה בגן הזיכרון הגיע קהל של עשרות בודדות. אחד הנוכחים במקום אמר ל"כלבו – חיפה והקריות": "אני חייב להגיד שזה היה מביך. היו אולי, ואני לא אגזים, 30 או 35 איש. גם בהופעה וגם בזיקוקים. את הזיקוקים שיגרו מהטכנודע. זה היה מאחורי העצים ואי אפשר היה לראות כלום. כל העצים שנמצאים על השדרה ליד העירייה חסמו כמעט את כל הזיקוקים. כולם קמו והסתובבו לפינה כדי שיוכלו לראות אותם, כי מהכיסאות אי אפשר היה לראות משהו. בהתחלה הם אמרו שלבמה ייכנס רק מי ששריין כרטיסים, אבל אחרי שהם ראו שאין אנשים, אמרו שכל מי שיש לו תעודה ירוקה יכול להיכנס, ועדיין היה מספר מועט של אנשים. אין לי מושג למה הקהל לא הגיע. באמת, זה היה עצוב".

Изображение

איפה הקהל? גן הזיכרון, הופעה של אדם
והמסכות, מה איתן?
בבמה בקרית חיים, שבה הופיעו זהבה בן ושירי מימון, נשמעו תלונות על כך שלא הייתה הקפדה על עטיית מסכות. בתמונות שצולמו במתחם ניתן לראות בבירור, כי רבים שכחו שהקורונה עדיין כאן. תושבת הקריה שהייתה בהופעה: ״לא כולם עטו מסכות, ואיש לא העיר להם על כך". מי שלא יכול היה להיכנס למתחם ההופעות וגם לא ליהנות מהן מרחוק, שכן גדרות המתחם כוסו בבד, נאלץ להסתפק בסיבוב בציר אח"י אילת.

צפו: אדם מופיע מול כיסאות ריקים בגן הזיכרון:זיו פישמן תושב קרית חיים: "ההחלטה לערוך הופעות שמפלות אוכלוסייה שלמה, זה משהו שלא מתקבל. כולנו תושבים – פנסיונרים, ילדים ונוער, וגם מחוסנים ולא מחוסנים. כל ההתנהלות מלכתחילה הייתה קלוקלת. לא הייתה שום הידברות עם התושבים, כמו שעשו בערים אחרות, כדי לשאול אותנו איך היינו רוצים שיום העצמאות ייראה. ראוי היה לשתף את הציבור ולא ללכת עם הראש בקיר. לא יכולנו להיכנס עם הילדים למתחם הבמות, אז הסתובבנו באח"י אילת. זה היה ממש קצר. הייתה אמנם אווירה שמחה ברחוב והיו הרבה אנשים, אבל, לדעתי, היו צריכים לסגור את הכביש כדי שכלי רכב לא ייסעו. היו המון אנשים וכלי רכב נוסעים, וזה היה מסוכן.  מן הראוי היה לחשוב ולשקול את סגירת הכביש לתנועה באח"י אילת. ראינו בפייסבוק את התמונות של הגדר עם הבד בבית העם, אז אפילו לא חשבנו להגיע לשם, כדי לא לראות את הזוועה הזו ביום חג לאומי. יותר מכל הפריעה לנו ההדרה – אם אי אפשר לערוך אירועים לכל האוכלוסייה אז עדיף לא לקיים אותם בכלל".

 

The post "צעירים טיפסו על הגדרות, אז שלחו שוטר ש'יגרד' אותם משם" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer