[colbonews.co.il] שכחו אותם בבית הספר: ועד ההורים של אלחיוואר עתר נגד העירייה

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
июн 2021 23 17:12

[colbonews.co.il] שכחו אותם בבית הספר: ועד ההורים של אלחיוואר עתר נגד העירייה

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

ועד ההורים של בית הספר אלחיוואר בוואדי ניסנאס הגיש לבית המשפט המחוזי בעיר עתירה מינהלית, באמצעות הקליניקה לזכויות אדם בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה, שבה הוא טוען, שעיריית חיפה אינה משיבה לשאלות ההורים, הנוגעים לעתידו של בית הספר, כפי שמחייב אותה חוק חופש המידע. בעתירה מבקשים ההורים תשובה לשאלה – היכן עומד נושא הרחבת בית הספר – שאלה שלטענתם לא נענתה עד כה, למרות פניות חוזרות ונשנות.

בתחילת חודש מארס האחרון הגישה עו"ד סמר קודחה מהקליניקה לזכויות אדם בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה לעירייה מספר שאלות, במסגרת בקשה על פי חוק חופש המידע, בשם ועד הורי התלמידים של בית הספר. בין השאר, ביקשו ההורים לדעת כמה בתי ספר ציבוריים, ערביים ויהודיים, מגיל יסודי ועד תיכון, הורחבו (פיזית וייעודית) בארבע השנים האחרונות או נוספו בהם חדרי ספח, שטחים פתוחים, מגרשים ואגפים.

באשר לבית הספר אלחיוואר נכתב בפנייה לעירייה: "הייתה הבטחה והצהרה מטעם עיריית חיפה להרחבת בית ספר אלחיוואר, הנמצא בוואדי ניסנאס, באמצעות שיפוץ המבנה הסמוך לבית הספר הקיים. המבנה הסמוך היה מיועד לשימור, ועל פי החלטת ועדת שימור הותר השימוש בו לצורך הרחבת בית ספר אלחיוואר. האם העירייה מתכוונת לבצע את השיפוץ והשלמת הבנייה במבנה הסמוך לצורך הרחבת בית ספר אלחיוואר הקיים? אם לא, מדוע? אם כן, מתי? מדוע שיפוץ המבנה הסמוך והוספת הבנייה המתוכננת לא בוצעו עד היום? האם בכלל ניתן היתר בנייה למבנה הסמוך? מתי? אם לא, האם יש כוונה להוציא היתר, או לחדש את ההיתר הקיים?". כמו כן ביקשו ההורים מהעירייה לפרט מהו המפרט המתוכנן או שהיה מתוכנן במבנה הסמוך ולצרף תשריטים אם קיימים.

שאלות נוספות שהועלו בפניית ההורים לעירייה: "האם העירייה הוציאה מכרז לביצוע הבנייה במבנה הסמוך לבית ספר אלחיוואר כאגף נוסף לבית הספר הקיים? אם כן, נא לצרף את המכרז או לינק היכן פורסם, לפרט מי זכה במכרז, לפרט מדוע הביצוע לא יצא לפועל ולפרט האם יש תאריך יעד לביצוע השיפוץ / ההרחבה / הבנייה של המבנה הסמוך". כמו כן התבקשה העירייה להשיב "מהו תקציב משרד החינוך לצורך הרחבת בית ספר אלחיוואר, מתי הוחלט על הקצאתו, האם ומתי הועבר בפועל לעיריית חיפה, מה נעשה עם אותו התקציב של משרד החינוך להרחבת בית הספר, האם היה תקציב וטרם נעשה בו שימוש, האם מוצה סכום חלקי מאותו תקציב על ידי העירייה ומה תוכניות העירייה לשימוש באותו תקציב ומה לוח הזמנים לכך".

באשר לבתי הספר במגזר הערבי בעיר, שאלו ההורים – האם התקבל או קיים תקציב להקמת בתי ספר ערביים בעיר בעתיד והאם יש תכנון באופן כללי להקמת בתי ספר חדשים בעיר; אם כן, הם מבקשים להעביר להם את התוכניות העתידיות להקצאת הכספים והיקפם וכן להעביר להם את התוכנית שכוללת את שטחי בית הספר המתוכננים, מספר הכיתות והתלמידים, באילו שכונות זה יתבצע ואילו אוכלוסיות הם ישרתו.
מה עלה בגורל תוכנית השיפוץ?
בית הספר אלחיוואר הוקם בשנת 2006 על רקע מצוקת בתי הספר הערביים בעיר והוא נועד לשמש בית ספר יסודי על-אזורי למגזר הערבי. עם השנים מספר התלמידים בו גדל והלך, ובמקביל התרבו גם התלונות על מצבו הירוד של בית הספר. לפני ארבע שנים, איימו ההורים להשבית את בית הספר ואכן בוצעו בו עבודות שיפוץ. אלא שלטענת ועד ההורים, מאז הקמתו לא נוספו בו כיתות, ולא אחת נאלצים התלמידים להשתמש בחדרים שמיועדים להנהלה ובמסדרונות. אחד הפתרונות שנמצאו היה הרחבת בית הספר באמצעות הכשרת המבנה הסמוך, שלמרות היותו מבנה לשימור, אושרה התוכנית לשיפוצו, ובמארס 2018 אף הוצא היתר בנייה. אולם, טוענים ההורים, עד עתה מסרבת העירייה להשיב להם מה עלה בגורל התוכנית לשיפוץ המבנה.

ביום שני השבוע, לאחר שלטענת ההורים העירייה לא השיבה לשאלותיהם, כמתחייב מחוק חופש המידע, הם הגישו לבית המשפט המחוזי בעיר, באמצעות עורכי הדין קודחה והרן רייכמן מהקליניקה לזכויות אדם באוניברסיטת חיפה, עתירה מינהלית נגד העירייה והממונה על חופש המידע בעירייה. בעתירתם מבקשים ההורים "להורות למשיבים למסור לעותרים מידע שהתבקש על ידם בבקשה לפי חוק חופש המידע מיום 2 במארס 2021. במסגרת הבקשה, ביקשו העותרים לקבל מידע בעניין בית הספר הממלכתי אלחיוואר בוואדי ניסנאס בחיפה בפרט ובעניין הקמתם והרחבתם של בתי ספר ציבוריים ערביים בחיפה בארבע השנים האחרונות בכלל".

 

The post שכחו אותם בבית הספר: ועד ההורים של אלחיוואר עתר נגד העירייה appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer