[colbonews.co.il] התפתחות בדיונים על תקציב 2022: קליש מסכימה לבטל תוספת של 200 תקנים

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 4 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
янв 2022 13 21:47

[colbonews.co.il] התפתחות בדיונים על תקציב 2022: קליש מסכימה לבטל תוספת של 200 תקנים

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

לפני דקות ספורות הערב (חמישי) שלחה ראש העירייה עינת קליש-רותם מכתב לחברי מועצת העיר, ובו תשובתה להסתייגויותיהם ולהצעותיהם לנוסח תקציב 2022.

בנוגע לסעיפי כוח אדם, כותבת קליש-רותם: "בחינת ההצעות מעלה, כי בנושא כוח האדם עיקר ההצעות עוסקות בבקשתכם להקטנה ו/או ביטול של סעיפי שכר, צמצום ו/או ביטול משרות ותקנים וכן ניוד עובדים. בעניין זה אבהיר, כי הנחיתי את הגורמים המקצועיים לבטל את תוספת 200 התקנים, אשר טרם נקלטו לשנת 2021, כאשר 50 התקנים שהתבקשה הוספתם במסגרת הצעת התקציב לשנת 2022 – מומלץ כי יעמדו על כנם מאחר שחלקם הארי מיועד לקליטת עובדים סוציאליים למינהל הרווחה, במצב עניינים בו קיים מחסור ממשי בתקינה הקיימת, שמשמעו פגיעה בשירות לציבור רווחה נזקק".

בנוגע לסעיפי התייעלות כלכלית, כותבת קליש-רותם: "בחינה מדוקדקת של הצעותיכם מעלה, כי חלקן הגדול של ההצעות אינן ניתנות לביצוע מבחינה ניהולית ו/או ביצועית ו/או אין בהצעות אלו כל התייעלות או חיסכון בכספי ציבור. כך, למשל, הצעתו של חבר המועצה מר יואב רמתי לביטול יחידת/ משרת יועצת ראש העיר למעמד האישה ובכך להביא לחיסכון של כחצי מיליון שקל, הרי שמדובר ביחידה סטטוטורית, אשר קיומה נדרש מכוח הדין, ועל כן לא ניתן לאשר את ביטולה וביטול התקציב המוצע לה… ".

עוד כותבת ראש העירייה: "בחינת ההצעות מעלה, כי קיימת כפילות ו/או סתירה בין הצעות חברי המועצה, כך שההפחתה המוצעת מתקציב יחידה מסוימת נשקל פעמיים, באופן שאינו מותיר כל תקציב בידי האגף לפעילות שוטפת ומציג הפחתה שאינה נכונה בשקלול הסופי של ההפחתות הצפויות במסגרת הצעת התקציב מטעמכם.

"חשוב להבהיר כי הצעות שונות, אשר משמען המשך קיומה של הפעילות העירונית תוך ביטול יחידות עירוניות והעברת הפעילות לתאגידים העירוניים, משמעותה הכפלת העלויות ולא צמצומן. זאת, מאחר שהעברת הפעילות מחייבת תקצוב התאגיד הנדרש לצורך ביצועה כולל תקצוב תשומות נוספות ותשלום תוספת תקורה בהתאם, כשבמקביל, ממשיכה העירייה לשלם משכורות לכוח האדם, הממשיך לעבוד ברשות ואינו מתבטל עם העברת הפעילות. מכאן, עלויות כוח אדם ללא תפוקה בצידן, בהן ממשיכה העירייה לשאת, לצד תשלום נוסף לתאגידים בגין העברת הפעילות, משמען הכבדה מיותרת, שלא לצורך, על הקופה הציבורית. לחילופין, סיום העסקת עובדים בהיקף רחב זה, משמעו עלויות כספיות נרחבות, כולל פיצויים ותביעות שיש לכלול אותן בנוסף בתקציב העירייה". לסיכום דבריה בנושא, כותבת קליש-רותם: "חלק מההצעות מציגות לכאורה התייעלות כלכלית וחיסכון משמעותי בהוצאות, אך בחינה מדוקדקת של כלל סעיפי ההצעה הריאליים ליישום והטמעה, מלמדת כי אין כך הדבר, ולמעשה, תוצאתה הסופית של קבלת כלל ההצעות עשויה להביא להוספת תקציב ולא להפחתתו כולל תביעות, פיצויים, ביטוחים".

 

The post התפתחות בדיונים על תקציב 2022: קליש מסכימה לבטל תוספת של 200 תקנים appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer