[colbonews.co.il] תושבי ואדי ניסנאס והמושבה הגרמנית מתכננים הפגנה ב"חג של החגים"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 6 месяцев
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
ноя 2022 16 16:32

[colbonews.co.il] תושבי ואדי ניסנאס והמושבה הגרמנית מתכננים הפגנה ב"חג של החגים"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

ראש העיר עינת קליש רותם קיימה ביום שני מפגש שיתוף ציבור עם תושבי ואדי ניסנס והמושבה הגרמנית. הטענות המרכזיות שהועלו על ידי התושבים במפגש, שנערך בבית הגפן, היה נושא פסטיבל "החג של החגים" והבעיות שהוא גורם להם. אלא שהתושבים יצאו מהפגישה כועסים, מאוכזבים ובעיקר פסימיים.

"אחרי שהשמענו את טענותינו, ודובר ראש העיר בשפה הערבית פאחר ביאדסי רשם אותן, הרגשנו שאנחנו מתקדמים בכיוון הנכון", מספר איהאב נסראללה מהמושבה הגרמנית שנכח במפגש, "אבל אחרי שראש העיר עזבה, מנהל בית הגפן אסף רון אמר 'תשמעו, כלום ממה שאמרתם כבר לא יקרה כי הכל כבר מתוכנן וזה מה שיהיה'. אז היתה התפרצות בקהל כי אף אחד לא אהב את זה. זה היה כמו לזרות חול בעיניים".

לדבריו של נסראללה, "בין ההצעות שהעלנו היו פתיחת חניונים בסביבה במטרה ליצור 'סגר נושם' והעברת עץ חג המולד המסורתי מהכיכר בשדרות בן גוריון למקום אחר. כריסטמס הוא חג משפחתי, ואצלנו נהוג שמשפחה מארחת משפחה, אבל אנחנו לא יכולים לעשות את זה כבר שנים. זה לא נעים שאנשים מזמינים אותך ואתה לא מזמין אליך הביתה אף אחד. אתה מארח את מבקרי הפסטיבל, והם הופכים את הגינות ואת המדרגות למשתנה ציבורית, וחונים לנו בחניה. בשבתות של הפסטיבל אין לתושבים איפה לחנות, הם נאלצים לחנות רחוק מהבית ומשאירים שם את הרכב עד ליום ראשון, ואז להפתעתם הם מגלים שמחכה להם דוח. אפשר להקים חניון במרחב בנמל שבו מצלמים את התוכנית 'נינג'ה ישראל', ומשם אנשים יעלו ברגל למושבה ולוואדי או שיקיימו שם את הכריסטמס מרקט. הדבר הכי חשוב מבחינתנו היא האכיפה. כלום לא יעזור אם לא תהיה אכיפה, ושהשוטרים יעבדו ולא יישבו עם קפה, יעבירו צחוקים ויסתכלו על העוברים והשבים".

אז לא יצאתם אופטימיים מהפגישה.

"הבנו כבר בהתחלה שהתוכנית של בית הגפן כבר יצאה לדרך ושהפגישה הזו היא רטרואקטיבית. זה פגע בכולם, כי מה אתם מביאים אותנו לפה, כדי לדבר על העתיד? בנוגע לשאטלים נענינו שאי אפשר לבצע אותם, אבל יש דברים שכן אפשר לעבוד עליהם כדי שנרגיש קצת שיפור, גם אם זה שיפור קטן. אנחנו לא נרים ידיים ובמהלך הפסטיבל נקיים הפגנה נגד ההתנהלות של בית הגפן ועיריית חיפה, אבל היא תהיה תרבותית וננסה לצרף גם את המבקרים. האורחים חייבים להבין שלנו התושבים נמאס להיות סגורים, ושלא יהרסו לנו את החיים כדי שיוציאו פה כמה גרושים. נפגין על כל השנים שעברו וגם לשנים הבאות. הגיע הזמן שניקח חלק בתכנון של הפסטיבל. אפשר עוד להזיז דברים, והדבר הראשון שצריך לעשות זה לפתוח חניונים".

 

The post תושבי ואדי ניסנאס והמושבה הגרמנית מתכננים הפגנה ב"חג של החגים" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer