[colbonews.co.il] אות יקיר העיר הוענק ל-29 אישים נבחרים

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 6 месяцев
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
янв 2023 01 23:49

[colbonews.co.il] אות יקיר העיר הוענק ל-29 אישים נבחרים

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

אות יקיר חיפה, אשר מוענק מדי שנה כאות הוקרה לאישים נבחרים עבור פעילות מתמשכת במגוון נרחב של תחומים למען העיר ותושביה, הוענק על ידי ראש העיר עינת קליש רותם בטקס חגיגי שהתקיים ביום שישי במלון גארדן. בטקס השתתפו חברי מועצת העיר, חברי ועדת יקיר העיר, יקירי העיר לדורותיהם, ואורחיהם של יקירי העיר החדשים, ובהם מפקד חיל האוויר אלוף תומר בר שהגיע לטקס כאורחו של התעשיין עזריאל דנסקי.  
מנימוקי השופטים:
יהודית אופיר: ניהלה במשך יותר מ-30 שנה את בית הספר הממלכתי דתי רמב"ם ולימדה דורות של תלמידים, היתה שותפה לפיתוח מודל ייחודי לשילוב בלמידה ולהקניית תרבות והרחבת אופקים לילדי נוה שאנן, ולאחר פרישתה המשיכה לפעול למען הכלל ולתרום לקהילה.

רחל אשרוב: במשך כ-20 שנה ערכה והפיקה את הסלון הספרותי בשיתוף עם צוות בית אבא חושי, שימשה יו"ר אגודת שוחרי הספרות, יזמה והקימה בשיתוף עם אגף התרבות את פרויקט "שירה לבית ספר", וזאת לצד פעילות ציבורית ענפה.

יעקב בזק: עבד בתפקידי מפתח בעיריית חיפה במשך 50 שנה, פיתח מערכות קשרים בין חיפה למדינות דוברות צרפתית, טיפל בנושאים ציבוריים בוועדי שכונות ובבעיות עירוניות, וכיהן בתפקידים שונים בעמותות. בזק מחזיק בתואר אביר המסדר הלאומי למצוינות של צרפת.

פרופ' רפי ביאר: קרדיולוג וחוקר ביו רפואי של מערכות הלב. ביאר היה מנהל הקריה הרפואית רמב"ם בשנים 2019-2006 והחל ביישום תוכנית הפיתוח של קמפוס 'חזון אדם', שבמסגרתה נחנך חדר מיון ממוגן עם יחידת טראומה. הוא היה חבר בוועדות רבות שהשפיעו על התפתחות הרפואה בישראל.

מרגלית בנימיני: מחנכת, מורה לתנ"ך, לספרות, ללשון ולמורשת ישראל, ורכזת חברתית בבית הספר עירוני ה'. בנימיני מעורבת ביוזמות התנדבותיות ובפעילויות חברתיות ותרבותיות בבית הספר ומחוצה לו.

פרופ' עמוס גילהר: רופא עור ואימונולוג. גילהר הוא פרופסור אמריטוס לרפואת עור בפקולטה לרפואה ע"ש רות וברוס רפפורט בטכניון. הוא כיהן במשך 22 שנים כמנהל המרכז הגריאטרי-שיקומי פלימן, ובתקופת ניהולו הוקמה ונפתחה מחלקת מונשמים.

רמי דותן: לאחר קריירה צבאית ענפה השתחרר בדרגת תת אלוף. בשנת 1989 התמודד דותן על ראשות העיר והגיע למקום השני אחרי אריה גוראל. הוא שימש בשורה של תפקידים כחבר מועצת העיר, ובהם יו"ר איגוד ערים לכיבוי אש ויו"ר מי כרמל.

עזריאל דנסקי: סיפור חייו הוא סמל לגבורה, לתקומה, להתמדה ולציונות מעוררות השראה. דנסקי היה מנכ"ל זנלכל – מפעל ייצור, שיווק וייצוא של שימורי פירות וירקות, כיהן כחבר הנהלה בהתאחדות התעשיינים, היה חבר רוטרי קישון ואף נבחר לנשיא המועדון. הוא מרבה להרצות בהתנדבות ומתנדב בעמותות שונות לטובת הקהילה.

חיים וילינגר: חבר מועצת העיר הראשון של תנועת דגל התורה בחיפה. הוא כיהן במועצה במשך כ-15 שנה, והיה כתובת לרבים מתושבי העיר שפנו אליו לעזרה. וילינגר פעל רבות לטובת הקהילה החרדית והחילונית, ושם את השליחות הציבורית בראש סדר יומו.

ד"ר יהודית זוסמנוביץ' ז"ל: ממובילות המאבק לקידום מעמד האשה והמאבק לשיוויון בין המינים. היא היתה אשת ציבור ופעילה חברתית שפעלה רבות למען הקהילה ומילאה שורה ארוכה של תפקידים ציבוריים והתנדבותיים.

ד"ר אליהו רחמים זייני: כנצר למשפחת רבנים מאלג'יריה חי זייני עם השילוב של המדע והאמונה. הוא הקים את קהילת "אור וישועה" המשמשת המשך טבעי לקהילת בית המדרש בטכניון, אשר נותנת מענה לצרכים חינוכיים של משפחות צעירות ומציעה פעילות חברתית מגוונת.

ד"ר שי חורב: חוקר ומרצה בתחום מדע המדינה וארץ ישראל, שבוחן את ההיסטוריה של הציונות וההעפלה, את המערכת הפוליטית בישראל ואת האידיאולוגיות הפוליטיות המרכיבות אותה. במקביל לקריירה המחקרית פעל חורב במשך שנים רבות בהתנדבות בעמותות ובארגונים למען אנשים עם מוגבלויות ומעוטי יכולת.

מכרם ח'ורי: שחקן ובמאי תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה. ח'ורי זכה בפרס ישראל ובפרס אופיר, ובפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-38 בחיפה הוענק לו פרס על מפעל חיים.

אורה חיים: הגיעה לחיפה לפני 30 שנה, ובמשך 26 שנים עבדה כמורה לאמנות בבית הספר חוגים. היא פועלת רבות להנגיש את עולם האמנות לציבור הרחב ולחשוף אותו לאמנים מחיפה והסביבה. לפני שש שנים פתחה חיים גלריה לאמנות בתיאטרון חיפה.

יוסף יקותיאלי ז"ל: הקים את האגודה לטיפול בחסויים בהדר, שבה טופלו מאות חסויים תוך דאגה לכלכלתם ולטיפולים רפואיים. לאורך השנים טיפל בהתנדבות במאות משפחות שכולות ובטייסים שנפלו בשבי. על סיפור חייו וסיפורה של משפחתו נכתב הרומן "בת עיראק" שיצא לאור בשנת 2007.

בנצי כ"ץ: עבד בחינוך הממלכתי במשך 30 שנה כמחנך וכסגן מנהל חטיבת ביניים בכפר הנוער הדתי. הוא ניהל את המרכז הדתי בנוה שאנן והיה ממייסדי המכון ללימודי שואה. כ"ץ כיהן כחבר מועצת העיר ויו"ר סיעת המפד"ל בעיר.

רמי לוי: במשך עשרות שנים עסק בעשייה ציבורית ושימש במשך 21 שנה סגן ומ"מ ראש העיר. עד היום נחשב לחבר מועצת העיר עם מספר השנים הרב ביותר. פעל רבות למען העסקים בחיפה ולשינוי תקנות שגרמו לעיכובים ולהוצאות מיותרות.

ד"ר רן לין: פעיל ציבור למען החלשים בחברה, פעיל למען נשות אסירים ולמען הילדים המטופלים על ידי ניצן. לין עמד בראש ארגון רוטרי, ובתפקידו זה ארגן סיוע משמעותי ליישובים בפריפריה. גם לאחר שסיים את תפקידו כנגיד רוטרי ישראל ממשיך לין בפעילותו במסגרת רוטרי למען החברה בחיפה ובישראל ולמען הנזקקים בכל העולם.

שלומי מנגר: מיסודות התרבות של בחיפה כבר יותר מ-40 שנה. במשך השנים היה מנגר הבעלים של עשרות מקומות בילוי, וב-12 השנים האחרונות הוא הבעלים של מועדון הוונדרבר בעיר התחתית שמושך אליו שוחרי מוזיקה מכל הארץ. 

 

The post אות יקיר העיר הוענק ל-29 אישים נבחרים appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer