[colbonews.co.il] "המטרה – ביטחון": גם בנוה שאנן הוקמה כיתת כוננות

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 6 месяцев
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
окт 2023 15 13:40

[colbonews.co.il] "המטרה – ביטחון": גם בנוה שאנן הוקמה כיתת כוננות

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

כשהוא לא בבסיס כאיש צבא קבע, לא מתנדב בשיטור העירוני או נמצא במשמרת בארגון ידידים, כשהוא לא עונה ל-700 משתתפים בקבוצת הווטסאפ שהקים או מאשר פוסטים בקבוצת הפייסבוק שפתח, תמצאו את מוריאל מזרחי מסייר בנוה שאנן כשהוא עומד בראש כיתת כוננות חדשה שפתח. ונראה שהקמת משמרים שכונתיים בחיפה רק הולכת ותופסת תאוצה.

מזרחי (33), נשוי לאורטל ואב לבן ובת, הוא דמות מוכרת בשכונה. עוד בתקופת הקורונה הוא היה מסתובב ברחובות במכונית עם רמקולים ומשמיע מוזיקה לשמחתם של הילדים. בזמן מבצע שומר חומות הוא היה חלק מ"מלאכי כוחות הביטחון" שהתרוצצו בין השוטרים, היס"מניקים והחיילים, חילקו אוכל והשיגו תרומות. גם עכשיו, אם תכנסו לדירה שלו, תמצאו שהסלון מלא עד אפס מקום בחבילות ובשקיות – תרומות שתושבי השכונה מביאים אליו – והוא מפיץ אותם בין חיילי צה"ל.

מזרחי, מה אתה עושה בזמן הפנוי?

"אני איש של עשייה. בזמני הפנוי אני מתנדב בשיטור העירוני ובארגון ידידים. יש לי קבוצת פייסבוק בשם 'נוה שאנן מצייצים' ויש לי קבוצת ווטסאפ המונה 700 איש שנקראת 'נוה שאנן מדווחים', ששם ניתן מענה כמעט מיידי לכל דבר לא טוב שקורה בשכונה. אנחנו עוזרים האחד לשני. אפילו הכנסתי לקבוצה את השוטרת השכונתית, וגם משטרת חיפה נעזרת בי כשיש פה אירועים חריגים. בעקבות מה שקרה השבוע בדרום החלטתי לפתוח כיתת כוננות, והצטרפו אלי לא מעט אנשים חמושים וכאלו עם רישיון נשק. לפני כמה ימים התכנסנו אצלי ברחוב, עשיתי להם תדריך והתחלנו לעשות סיורים בחלוקה למשמרות. רכשתי מכספי האישי צ'קלקות ומכשירי קשר, אמנם לטווחים די קצרים אבל זה בינתיים משהו שאפשר לעבוד איתו, כדי לתת ביטחון לתושבים. כי מה שכולם פוחדים ממנו – הרבה יותר מהטילים – זה חדירה של מחבלים מהשטחים וגם הגעה של אנשים מהכפרים מסביב".

כמה אנשים יש לך?

"כרגע אנחנו 20 אנשים והבנתי שיש עוד 30 חבר'ה שרוצים להצטרף אלינו. יש לנו מפגש הערב (ראשון), זה כבר ממש צוות, יש עם מי לעבוד. בינתיים מה שעשינו זה חלוקה לצוותים ולמשמרות וסיורים עם הנשקים האישיים וברכבים הפרטיים עם צ'קלקות פעילות. כל דבר שהסיירים רואים הם מיד מדווחים".

למי?

"אנחנו מדברים בינינו, מגיעים למקום, חותרים למגע. בשישי בערב היה לנו אירוע כשאחד מהסיירים זיהה תנועה בתוך אתר בנייה ליד קפה שני. הוא הקפיץ אותנו, וראינו שמדובר בילדים ששיחקו בתוך האתר – דבר שלכשעצמו אינו תקין. באותה מידה אלו היו יכולים להיות שב"חים (שוהים בלתי חוקיים; ח"ה). אנחנו מסתובבים ושומרים על הבית. כל המטרה של כיתת הכוננות היא לתת מענה בחירום, וזה יכול להיות פינוי פצועים או טיפול בחדירה של מחבל או בפעילות של פורעי חוק שמסתובבים כאן. אנחנו ניתן מענה לכל דבר ועניין, ולא רק בשעת לחימה אלא כל הזמן".

 

The post "המטרה – ביטחון": גם בנוה שאנן הוקמה כיתת כוננות appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer