[colbonews.co.il] "חיפה ראויה לאדם משכמו ומעלה שאוהב ומכיר את העיר"

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 3 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
дек 2020 05 01:58

[colbonews.co.il] "חיפה ראויה לאדם משכמו ומעלה שאוהב ומכיר את העיר"

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

ב-1 בינואר 2021 תסיים מנכ"לית שותפות חיפה-בוסטון ורד ישראלי את תפקידה אחרי 14 שנה, כשבאמתחתה הישגים, ובהם גיוס של עשרות מיליוני שקלים לטובת תוכניות ויוזמות בחיפה שבהם היא מתפארת. אבל אקורד הסיום בקדנציה של ראש העיר עינת קליש רותם מקלקל משהו מהחגיגה.

"שותפות חיפה-בוסטון היא לא ארגון פוליטי, והקשר עם ראשי העיר לאורך השנים תמיד היה הדוק טוב – מימיו של אריה גוראל, דרך עמרם מצנע ובטח בתקופתו של יונה יהב", היא אומרת, "תהליכי התכנון והפיתוח שלנו היו משותפים, ותמיד התייחסנו לצרכים של העיר ומה חסר בה, אבל הנהלת העירייה הנוכחית הביאה איתה קו שונה לגמרי".

במה זה מתבטא?

"אם בעבר מתנדבי שותפות חיפה-בוסטון התקבלו בחיבוק גדול בזכות העבודה שלהם והתרומות המשמעותית של מיליוני דולרים בשנה שהם הביאו לעיר, בקדנציה הנוכחית ההתנהלות היא שונה. השותפות כבר לא זוכה לדלת הפתוחה אצל ראש העיר כפי שהיה אצל ראשי העיר האחרים. אמנם אנחנו ממשיכים לעבוד מול כל המשרדים וכל האגפים בעיריית חיפה, אבל העובדה שהעירייה לא מעורבת בתהליכי התכנון האסטרטגי שמתקיימים כעת בשותפות אומרת את הכל. בעבר לא היה תהליך תכנון, תהליך פיתוח או תהליך ארגוני של פרויקטים בשותפות שבהם נציגי העירייה לא היו מעורבים. היום הם לא יושבים בוועדות, ויש בזה אמירה והשפעה משמעותיות מאוד על מערכת היחסים עם השותפות".

לדבריה של ישראלי, "כל התוכניות שעשינו בשותפות היו תמיד ביחד עם נציגי העירייה. פיתחנו תוכניות בשיתוף פעולה ומתוך הבנה של הצורך המקומי ושל מה יכול לעשות טוב לעיר לתושבים. הבאנו לחיפה הרבה מאוד אנשי מקצוע ומודלים מארצות הברית שהוכיחו את עצמם. הדרך שלנו היתה לתת את הדחיפה הראשונה לפרויקט, והעירייה תמיד אימצה את התוכניות והמשיכה אותן הלאה. המודלים שלנו של קליטת עלייה, טיפול בנוער בסיכון והטמעת זהות יהודית היו הראשונים בעיר ולמעשה גם בארץ. הבאנו תפישה של יהדות כתרבות וכערכים, ולא רק כדת. עשינו פה מהפכה ענקית בתחום הזה, וזה היה פרויקט יוצא דופן בעולם היהודי. אני חיפאית ולוקאל פטריוטית, ומעצם תפקידי כמנכ"לית השותפות עבדתי כדי לייצג את הקהילה היהודית של בוסטון בחיפה, אבל לא פחות מכך דאגתי מאוד שחיפה ותושביה יהיו תמיד במקום הראשון בדיונים של הפדרציה בבוסטון. שמרתי על תקציבים עבור חיפה ושמרתי על הנוכחות של הפדרציה בחיפה במשך כל השנים. היום, לצערי, אני לא יכולה לומר שזה יישאר כך. זה תלוי בפרטנר שעומד בראשות העיר".

איזו השפעה יש לחוסר שיתוף הפעולה של העירייה עם השותפות?

"בימים אלה נמצאת הפדרציה בבוסטון לקראת סיום תהליך של שינוי ארגוני-אסטרטגי עמוק. אין לי ספק שהמצב הזה של דלת סגורה בפני השותפות אצל ראש העיר גורם לפדרציה לחשוב על מתן סיוע לא רק לחיפה כבעבר אלא לעוד רשויות בישראל, וזה שינוי מהותי. התפישה שלנו היתה ששותפות חיפה-בוסטון היא בעצם שער הכניסה לישראל ושחיפה היא מעבדה לעשייה, לתכנון, לפיתוח ולהצלחה של תוכניות. הרבה מאוד מהתוכניות של השותפות שוכפלו בכל הארץ, כמו 'הורים במרכז' ומט"י (מרכז טיפוח יזמות). חיפה תמיד היתה ספינת הדגל. ידענו שאם אנחנו עושים משהו טוב בחיפה זה יופץ הלאה, אבל הבסיס תמיד היה חיפה והמחויבות תמיד היתה לחיפה. לאן זה יתפתח עכשיו – אני לא יודעת. בחודשים הקרובים נדע".

 

The post "חיפה ראויה לאדם משכמו ומעלה שאוהב ומכיר את העיר" appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer