[colbonews.co.il] קליש רותם הודחה מראשות קהילת הדר. צוק הודח מהעמותה לפיתוח תיירות חיפה

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 3 года 4 месяца
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
окт 2021 06 00:32

[colbonews.co.il] קליש רותם הודחה מראשות קהילת הדר. צוק הודח מהעמותה לפיתוח תיירות חיפה

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

במועצת העיר הערב (שלישי) אושרו הדחתה של קליש רותם מראשות קהילת הדר והדחתו של צוק מראשות העמותה לפיתוח תיירות חיפה (עפת"ח). כפי שפורסם מוקדם יותר היום ב"כלבו – חיפה והקריות", למרות שההצבעות על מינוים של שמשון עידו ליו"ר החברה הכלכלית, אלי בן דיין ליו"ר "היי סנטר" ותבור להט לראשות המוזיאונים עברו ברוב קולות, חוות הדעת של המחלקה המשפטית הייתה, כי מינויים אלה אינם בסמכותה של מועצת העיר.

סדר יומה של ישיבת מועצת העיר שלא מן המניין, שהתקיימה הערב, כלל את המינויים שמבקשים חברי קואליציית השינוי לבצע בתאגידים העירוניים לרבות החלפת ראשי הדירקטוריונים בחברי המועצה הנמנים עם קואליציית השינוי.

טרם ההצבעה, נטלה היועמ"ש של העירייה, עו"ד ימית קליין, את רשות הדיבור וביקשה שתתקיים הצבעה נפרדת על כל תאגיד בפני עצמו. "אנחנו לא יכולים למנוע מחברי המועצה להצביע גם על דברים שאינם בסמכות או אינם חוקיים", אמרה קליין.

מוטי בליצבלאו אמר: "לפי פקודת העיריות, על ראש העיר מוטלת החובה למלא אחר החלטות המועצה. התאגיד שנפגע הכי קשה פה בעיריית חיפה זה יפה נוף. ההחלטה לנתק את התאגיד מפעילות מדינתית בכ-700 מיליון שקל בשנה – משמעותה פגיעה בפרויקטים לאומיים על ידי ראש העיר ושליחיה. התוצאה היא שיותר ממחצית העובדים פוטרו או התפטרו, וזה גרם גם לנזק בין העירייה לרשות העליונה, שזו ממשלת ישראל".

Изображение

היועצות המשפטיות. עוה"ד גלית אקרמן וימית קליין (צילומים: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

אלי בן דיין: "אני חבר במספר דירקטורים בתאגידים, וחשוב להבין דבר אחד – אין לנו טענה וחצי טענה לאנשי המקצוע שיושבים בתוך התאגידים עצמם. יושבים שם אנשי מקצוע טובים. אני חושב שהשינויים שאנחנו כרגע עושים זה שינויים כדי להביא למקסום הפוטנציאל של התאגידים…".

את פרק ההצבעות פתחה ההצבעה על השינויים המבוקשים באתו"ס. חברי קואליציית השינוי ביקשו, בין היתר, לסיים את כהונתו של ממלא מקום ראש העיר נחשון צוק ומינויה של סגנית ראש העיר סופי נקש במקומו. ההצבעה עברה  ברוב של 15 בעד מול אחד נגד (קליש רותם). גם ההצבעה על מינוי דוד לוריא, מתן אבני וטל שרון כנציגי ציבור אושרה ברוב של 15 מול אחד נגד.

את ההצבעה על השינויים בחברה הכלכלית ביקשו חברי קואליציית השינוי לפצל: הצבעה על מינויו של שמשון עידו ליו"ר הדירקטוריון במקומו של דוד עציוני, והצבעה נוספת על השינויים האחרים. על הכוונה לבצע הצבעה על מינוי חברי המועצה לחברים בדירקטוריון, אמרה קליש רותם, שאין בכך ייצוג פרופורציונאלי בין הקואליציה המקורית וקואליציית השינוי. קליין אמרה: "אנחנו נבדוק את הנושא של היחס, ההצבעה כרגע תתבצע, ואם נידרש – נבצע שינויים אחר כך".

בהצבעה זו אושרו – ברוב של 14 בעד ושניים נגד (קליש רותם ולזר קפלון) סיום כהונתו של דוד עציוני כחבר הדירקטוריון ומינויו של שמשון עידו כחבר במקומו וכן מינוי יוסי שלום כחבר הנהלה במקומו של חבר המועצה שפרש, שי אבוחצירה.

הסעיף המכריע היה מינוי עידו ליו"ר החברה הכלכלית. בעניין זה אמרה עו"ד גלית אקרמן, האחראית על ענייני תאגידים במחלקה המשפטית של העירייה: "בנוגע ליו"ר, אני רוצה להפנות לתקנון התאגיד. לפי סעיף 56, ראש העיר מכהן כיו"ר התאגיד מתוקף תפקידו, אך רשאי למנות יו"ר דירקטוריון אחר באישור מועצת העיר. אשר על כן מועצת העיר חסרת סמכות למנות יושב ראש אחר, שאינו ראש העיר או ללא אישור ראש העיר. כך שכאן יש מכשלה משפטית".

את חוות הדעת הזו חיזקה גם קליין. אולם למרות חוות הדעת המשפטית, הצביעה המועצה על מינוי עידו ליו"ר התאגיד ברוב של 13 בעד ושניים נגד (קליש רותם ואורי אוזן).

בהצבעה על מינויו של אלי בן דיין לתפקיד יו"ר דירקטוריון החברה הבת של החברה הכלכלית "היי סנטר" במקומו של נחשון צוק, אמרה קליין: "גם כאן ההצבעה על מינוי יו"ר החברה אינה בסמכות המועצה, שכן על פי תקנון החברה 'ראש הרשות המקומית יכהן כיו"ר הדיקרטוריון אך יהיה רשאי למנות יו"ר במקומו באישור המועצה'. זאת אומרת שמרגע שפיטרתם את נחשון צוק, אז ראש העיר היא באופן אוטומטי יו"ר הדירקטוריון". גם במקרה זה, למרות חוות הדעת המשפטית ביקשו חברי המועצה לקיים הצבעה. מינויו של בן דיין ליו"ר עבר ברוב של 11 בעד ושניים נגד (קליש ואוזן). אקרמן שבה והעירה, כי ההחלטה שהתקבלה אינה בסמכות המועצה.

 

The post קליש רותם הודחה מראשות קהילת הדר. צוק הודח מהעמותה לפיתוח תיירות חיפה appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer