[colbonews.co.il] שלוש צעירות משחיתות מבנים בגרפיטי ומשגעות את הדר

Новости Хайфы от местных ивритоязычных источников и обсуждение их
Аватар пользователя
Инфодроид
Робот
Стаж: 4 года 1 месяц
Сообщений в этой теме: 1
Получено реакций: 0
авг 2023 27 11:37

[colbonews.co.il] שלוש צעירות משחיתות מבנים בגרפיטי ומשגעות את הדר

Непрочитанное сообщение Инфодроид

 

זה כמה חודשים שתושבי שכונת הדר מתלוננים, גם לעיריית חיפה וגם למשטרה, על ונדליזם והשחתה של עשרות מבנים, פרטיים וציבוריים, שמרוססים בלילות בכתובות גרפיטי. כבר בחודש יוני נשלח מכתב למחלקה לפניות הציבור בעירייה בשם בעלי העסקים והדיירים ברחוב מסדה אשר מתייחס לליל השחתה שהתקיים באחד מהערבים.

"ב-15 ביוני, ערב יום חמישי, ביצעו שלוש נשים צעירות הידועות בכינוי האמנותי Andy ,Karma ו-Sky פשיטה על רחוב מסדה ועל הרחובות הסובבים אותו, וריססו כתובות גרפיטי משחיתות על עשרות בניינים, ובהם מבני ציבור כמו הכרמלית, שלוחת הטכניון ובית כנסת, עסקים ומגורים פרטיים", נכתב במכתב, "הכתובות הגדולות שנושאות את שמן מרוססות בכל קומה. במסגרת פעילותו האזרחית נאספו חומרים מצולמים ממצלמות אבטחה פרטיות המתעדות את הנשים בשעת מעשה לפחות בשלושה מקרים. נוסף על כך אותרו פרופילי האינסטגרם שלהן, שבהם הן מתעדות את עצמן בשעת מעשה. יודגש כי במסגרת החיפושים אחר זהותן של השלוש התגלו סרטונים נוספים שלהן, כשהן גונבות מבתי עסק בשכונה ומבצעות ונדליזם חמור בכל רחבי העיר לאורך השנה האחרונה, בייחוד ברחבי הדר – הרחובות הרצל, החלוץ ובן יהודה. אמש הוגשה תלונה רשמית למשטרה בנושא".

 

Изображение

גרפיטי ברחוב בלפור, הדר

 

במכתב תואר מצבו הקשה של הרחוב: "ליל הפגיעה הוא פסע ממסכת החיים הקשה במרחב הציבורי בשכונה, והתחושה היא שאין דין ואין דיין. רחוב מסדה נראה כעת כמו ברוקלין בשנות ה-80 המוזנחות, והפרצה קוראת לגנב. אנו חוששים מהמשך הידרדרות מהירה של המרחב, מהתגברות פשע מכל סוגיו ומעזיבה של אוכלוסייה חזקה את המרחב. אנו מבקשים את מעורבות העירייה הן במישור הפלילי – איסוף חומרים ממבני ציבור (כדוגמת מצלמות הכרמלית) ודחיפת החקירה והטיפול המשטרתי בנושא, והן במישור השיקומי – טיפול בנזקים הציבוריים במרחב בצורה הולמת ומעודדת את הטוב במרחב הציבורי".

המכתב הסתיים בבקשה: "נשמח להיפגש – נציגים מהרחוב, דיירים ובעלי עסקים – עם גורם אחראי מייצג בעירייה על מנת לקדם את הטיפול. אנו מאמינים שבשיתוף הציבור ניתן להגדיל משמעותית את ההשפעה החיובית ולמגר ביעילות את הרע".

למכתב צורפו נספחים, ובהם תמונות שמתעדות את הנשים בשעת מעשה – פעם כשהן מטפסות על סורגים ומרססות על בניין לשימור, פעם נוספת כשהן ממתינות לסגירת בית קפה ברחוב מסדה כדי לרסס בכניסה לבניין, ופעם אחרת כשהן משחיתות את הפסנתר במרכז הכרמל. בנספח אחר מוצגים תיעודי ההשחתה לאחר מעשה ומיפוי של כל הבניינים שניזוקו בליל ההשחתה.

 

Изображение

נספח למכתב שנשלח לעיריית חיפה

 

התשובה שהתקבלה מהעירייה אינה מניחה את דעתם של תושבי הרחוב. "בתשובה שקיבלתי לא הציעה לי העירייה שום מענה או פתרון, רק הזכירו איזו מחלקה מתעסקת בחזות העיר", מספר ע"ר, "בוקר טוב אליהו, תודה רבה לכם. בתשובה הם ציינו שנעשה איזשהו טיפול. במכתב יש הפניות מדויקות באלו בניינים נעשתה השחתה, והיא לא נוגעת רק לנכסים פרטיים אלא למבני ציבור. הפניתי אותם לשעות המדויקות שבהן איתרנו את המעשים במצלמות הרחוב. החלמאות התגלתה במלוא עוצמתה כשבעירייה הלכו לבדוק מבנה ברחוב ולא מצאו כלום, ומסתבר שהבדיקה בוצעה במבנה שכלל לא צוין במכתב. הפניתי אותם להדריון, לסניף של הטכניון בפינת הרחובות בלפור ומסדה ולכרמלית במסדה, אבל העירייה משום מה החליטה לבדוק את בית הספר למחוננים. אז ברור שלא ראיתם שם כלום כי לא ציירו עליו".

כל כך אופייני לעיריית חיפה.

"אני בן אדם עובד ולומד, יש לי חיים מלאים בלי לקחת על עצמי אחריות ציבורית, ואני מוצא את עצמי מתקשר לעירייה פעם בשבוע כדי לקבל תשובה על המכתב או יורד בכל יום ראשון לתחנת המשטרה כדי לוודא שמישהו בכלל מטפל בדבר הזה. עד היום לא קיבלתי שום תשובה".

והמשטרה הגיבה?

"ביקרתי לפחות פעם בשבוע בתחנה כדי לגלות שאין שום התקדמות משמעותית, תשובה או כל תגובה שאני כאזרח מעוניין לדעת עליה. יכול להיות שנעשו פעולות, אבל שום גורם רשמי לא יצר איתי קשר בעניין. טרחתי והכנתי טבלת אקסל הכי מסודרת ומדויקת שיש, שבה מפורטים אלו מעשים נעשו באלו מקומות, בצירוף סרטוני וידאו של מצלמות מהסוחרים ברחוב. בטבלה מצוינים שמות בעלי העסק, מספרי הטלפון שלהם, איזו מצלמה יש להם ובאיזו שעה תועדה פעולת ההשחתה. וידאתי עם כל בעלי העסקים שאם המשטרה תבקש את הסרטונים, הם ימסרו להם. עד היום אף אחד לא בא לקחת שום דבר. יש פה חקירה שהמשאבים הדרושים לה הם מינימליים – זהות הבחורות ידועה, החומר המפליל נאסף וכל מה שצריך זה לנקוט הליכים משמעותיים, אבל דבר לא נעשה". 

 

Изображение

מתוך עמוד האינסטגרם של fuckkarma

 

The post שלוש צעירות משחיתות מבנים בגרפיטי ומשגעות את הדר appeared first on כלבו – חיפה והקריות.

Новая тема Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Новости от местных изданий»

Disclaimer